کریستینا ماریا آگولیریاChristina Aguilera

نام :کریستینا ماریا آگولیریا

تولد : هیجده دسامبر 1980

نام کوتاه: کریسی

خواننده و مدل مشهور کريستينا ماريا آگوريلا در ۱۸ دسامبر ۱۹۸۰ در استانت آيلند نيويورک متولد شد . پدرش يک نظامی درجه دار و مادرش يک موسيقیدان و نوازنده بود .
کريستينا در سن ۹ سالگی به عنوان يک ستاره به عضويت کلوپ مشهور ميکی موس درآمد (( جايی که بريتنی اسپيرز و اعضای گروه انسينک و خيلی های ديگه از اونجا شروع به کار کردند ))‌ او در اين کلوپ تجربيات بسياری در زمينه خواننده شدن کسب کرد که از مهمترين آنها ميتوان به آهنگ All i wanna do ( همه آنچه که ميخواهم انجام دهم ) را نام برد . اين آهنگ به صورت دو صدايی و با همکاری ستاره پاپ ژاپنی > کيزو ناکانيشی < در ژاپن اجرا شده !
در سال ۱۹۹۸ دروازه های موفقيت به سرعت به روی کريستينا باز شد . در اين سال او آهنگ reflection ( انعکاس تفکر ) را برای کارتون مشهور و زيبای مولان که متعلق به ديسنی بود را ضبط کرد و خواند . و اين آهنگ صعود سريع او را به سوی ستاره شدن تضمين کرد . چرا که در مدت کوتاهی بعد از خواندن اين آهنگ او اولين آلبوم خود را به بازار موسيقی عرضه کرد . که آهنگ برگزيده اين آلبوم به نام ginie in bottle پر طرفدار ترين و پرفروش ترين در آمريکا شد و اين آلبوم جايزه Grammy را نصيب کريستينا ساخت . اما موفقيت های او به همينجا ختم نميشود ! وی در سال ۲۰۰۰ به خاطر دو آهنگ به نام های What a girl wants ( آنچه که يک دختر ميخواهد ) و All i want is you ( آنچه که ميخواهم تويی ) دوباره در بالای جدول بهترينهای سال قرار گرفت . و در ادامه انتشار مجموعه اسپانيايی mi reflejo و يک ترجمه از آهنگ La bella`s برای تراک صدايی فيلم مولن روژ اين ستاره را مورد توجه عموم مردم قرار داد .
در سال ۲۰۰۲ کريستينا برای دومين آلبومش يک عکس سکسی بحث انگيز را بر روی جلد آلبوم خود قرار داد . و بر خلاف تصور خيلی ها اين کار او به معروفيتش اضافه کرد و از آن به بعد او به يک چهره سکسی مشهور شد !
اولين آهنگ منحصر به فرد اين آلبوم به نام dirrty بحث مشابهی را برای ساخت موزيک ويدئو ی آن پيش کشيد ! ( يعنی اين موزيک ويدئو هم سکسی بود !)
در اينجا بايد بگم که کريستينا بر خلاف تصور همگان روابط نامشروع زيادی نداشته . اولين رابطه او با جاستين ( خواننده ) شروع شده و چون آغاز رابطه او با جاستين به دليل دشمنی و حسادت و کينه عجيب او با بريتنی ( خواننده ) بوده اين رابطه هم زياد دوام نداشته ! (( همون طور که ميدونيد جاستين قبلا با بريتنی رابطه داشته و حتی قرار بوده با هم ازدواج کنند!! ولی به دلايلی اين رابطه بهم خورد ! )) و به تازگی هم کريستينا در فوريه سال ۲۰۰۵ اعلام کرده که با مدير اجرايی ( مجری شوها و موسيقی ) جوردن براتمن نامزد کرده .


خواننده محبوب و جوان آمریکا که اول در سبک پاپ شعر می خواند و یک دفعه مسیر خود را عوض کرد و به سبک راک روی آورد در فیبریه 2000 جایزه Grammy را دریافت کرد و در 2001 در بین صد چهره زیبا از نظر مجله FHM در رده بیستم قرار گرفت.

پدر او اکوادری و مادر او ایرلندی است.

صحبتهای مبنی بر اینکه او از بریتنی اسپرز متنفر است از بیان خودش همگی شایعه است و او هیج گونه مشکلی با بریتنی و همین طور بریتنی با او ندارد. کریسی ،بریتنی را یک انسان سخت کوش می داند و هر وقت بریتنی یک کار بزرگ را انجام می دهد کریسی احساس غرور و افتخار می کند.

دیگر اینکه شعر های تهین آمیز امینم(Eminem) به کریستینا همگی دروغی بیش نیست مبنی بر اینکه در یکی متن یکی از آهنگهایش با نام «سایه نازک / slim shady » به او تهمت فحشا بسته است.

این را هم بگویم او از خوانندگی را از سن شش سالگی از مدرسه اش شروع کرد