Modern Talking

مدرن تاكينگ

همه افرادي كه Modern Talking را ميشناسند، داستان باور نكردني ‏Thomas Andere و Diete Bohlen را نيز ميدانند.

توماس و ديتر يكديگر را در سال 1982 در برلين ملاقات كردند.اين دو در يكي از استوديو هاي ضبط موسيقي مشغول به كار بودند. توماس وظيفه ضبط آهنگ ها را بر عهده داشت و ديتر نيز به توليد آهنگ مشغول بود.از جمله ترانه آلماني زبان (was macht das shone). بعد از ضبط اين آهنگ چندين ترانه آلماني زبان ديگر از جمله (woron traomst do denn) نيز ساخته شد.

پس از چندي گروه تصميم گرفت كه دست به ساخت يك ترانه به زبان انگليسي بزندو اين نقطه شروع بزرگي در كار Modern Talking بود!

ترانه you're my heart youre my soul (تو قلب مني تو روح مني) ساخته و اجرا شد. اين ترانه بلافاصله در جدول ترانه هاي منحصر به فرد آلمان مقام اول را احراز كرد و براي 6 هفته در جدول باقي ماند.بعلاوه توانست در بين 35 كشور به مقام نخست دست پيدا كند.

از آن زمان بود كه گويي Modern talking متولد شد و در آن هنگام هيچ كس گمان نميكرد كه راهي را كه آنها ميپيمايند ممكن است روزي به صدر برسد.

هنگامي كه آنها در دو شوي تلويزيوني با نام هاي Formel و Drehscheibe اقدام به اجراي ترانه هاي خود نمودند موفقيتشان گل كرد و ركورد فروش آنها به حد زيادي افزايش يافت و اين گروه به طور معمول هر روز بيش از 40000 نوار به فروش رساند.بعد از اينكه گروه در كشورهاي آلماني زبان توانست موفقيت چشمگيري را كسب كند ، اقدام به گذاشتن تور هايي در كشور هاي آسيايي و ساير كشور هاي اروپايي نمود.

به زودي ترانه ديگري با نام you can win if you want ( اگر بخواهي ميتواني برنده شوي) راهي بازار شد. موفقيت اين ترانه نشان داد كه Modern Talking محبوبيت خود را تنها مرهون ترانه اول خويش(youre my heart youre my soul) نيست. تعدادي ترانه ديگر نظير “ cheri cheri lady” “brother louie” و “Atlantis is calling” نيز از آن جمله بودند.

اما اتفاق ناگواري كه در اين بين افتاد ، ايجاد اختلاف بين توماس و ديتر بود كه منجر به آن شد كه اين دو مدتي را از هم جدا بمانند!

آنها بايد به گذشته نظري مي افكندند . آنها بيش از 60 مليون آلبوم را به فروش رسانيده بودند و نبايد اين موفقيت بزرگ را به همين سادگي از دست ميدادند.

سر انجام بازگشت دوباره آنها در سال 1998 نشان داد كه Modern Talking متعلق به كجاست.

MODERN TALKING متعلق به صدر جدول هاست !!!

توماس و ديتر پس از چند وقت دوري از كار با اجرا در شوي تلويزيوني Wetten كه يكي از بزرگترين شوهاي تلويزيوني آلمان است محبوبيت دوباره يافتند و بعد از آن ديواري كه بين توماس و دتر كشيده شده بود نا پديد شد و آنها دوباره به هم پيوستند. هيجان زدگي تماشاگران در حين اجراي گروه ، موفقيت بزرگي بود. هيچ كس فكر نميكرد كه دوباره اين اتفاق رخ دهد!

آلبوم جديد Back for god به بازار عرضه شد . اين آلبوم كه حالت ميكس شده آهنگ هاي آلبوم هاي قديمي گروه را در بر داشت و به همكاري فرد سياه پوستي به نام Eric Singleton اجرا ميشد به فروش چشمگيري دست يافت و توانست براي 5 هفته متوالي مقام اول جدول را حفظ نمايد و براي مدت يك سال در جدول پر فروش ترين ها باقي بماند. حتي در ساير كشور ها نيز موفق شد مقام كسب كند . و در 15 كشور مقام اول را از آن خود نمود.

در سال 2000 آلبوم ديگري با نام Year of Dragon ( سال اژدها) به بازار عرضه شد . اين آلبوم مربوط به سنت ديرينه مردم كشور چين ميشود. در واقع اين سنت به اين گونه بيان ميشود كه وقتي نيمكره غربي روز هاي هزاره جديد را ميشمارد در آسيا تغيير سال به سال اژدها را جشن ميگيرند.

آلبوم آخر گروه American نام دارد كه در سال 2000 روانه بازار شده است.

اين گروه در مجموع 10 آلبوم را به بازار عرضه نموده است:

آلبوم اول با عنوان The 1st Album در سال 1985
آلبوم دوم با عنوان Lets talk about love در سال 1985
آلبوم سوم با عنوان Ready for Romance در سال 1986
آلبوم چهارم با عنوان In the Middle of Nowhereدر سال 1986
آلبوم پنجم با عنوان Romantic Warriorsدر سال 1987
آلبوم ششم با عنوان In the garden of Venusدر سال 1987
آلبوم هفتم با عنوان Back for god در سال 1998
آلبوم هشتم با عنوان Alone در سال 1999
آلبوم نهم با عنوان Year of dargon در سال 2000
آلبوم دهم با عنوان American در سال 2001

اگر چه توماس و ديتر دو انسان كاملا متفاوت هستند، اما ميتوانند به خوبي با هم كار كنند و ترانه هاي زيبا و موفقيت هاي چشمگير آنها گواه اين مدعي است.